Zapowiedź 12 Rajdu Zimowego Drukuj Email
Wpisał: Bogusław Kurtyka   
26.02.2017.

12 Rajd Zimowy- czy Phil się pomylił?

 http://www.rc.torun.pl/zawody/12-rajd-zimowy,54.html

 

Słońce coraz wyżej, dzień coraz dłuższy więc rajdowy sezon czas zacząć.

Tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Torunia Modeli RC rozpoczyna 12 Rajd Zimowy. Organizatorzy i zawodnicy już od kilku sezonów nie mają szczęścia do pogody i najprawdopodobniej rajd zimowy będzie tylko z nazwy. I tym razem świstak Phil nie trafił , bo zima już powoli się kończy a śniegu jak na lekarstwo.

 Wszystkie znaki na ziemi (i nie tylko) wskazują że 12 Rajd Zimowy będzie rozegrany na toruńskiej Motoarenie, co pewnie nie zasmuci zawodników. Wśród żużlowców panuje niezmienna opinia, że toruńska Motoarena jest najlepszym  torem żużlowym do ścigania i większość kierowców RC, którzy mieli okazję uczestniczyć choć w jednym z rajdów rozgrywanym na Motoarenie podpisują się pod tą opinią. Równa, choć zmienna nawierzchnia, dużo odsypanego materiału dają nadzieję na bardzo widowiskową jazdę. Choć nie wszystkim zawodnikom nawierzchnia szutrowa w pełni odpowiada zapowiadają się naprawdę emocjonujące zawody.

Zapisy do 12 Rajdu Zimowego jeszcze trwają, ale chciałbym zwrócić uwagę na jedno nazwisko- Adrian Kajman, który po kilku latach przerwy wraca na rajdowe trasy. To właśnie Kajman w latach swojej  świetności i dominacji wprowadził toruńskie modelarstwo RC na „wyższy poziom” . Zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja pomiędzy Kajmanem, Igorem, Blaszakiem, Młodym czy Kacprem Dorobkiem, choć pewnie i kilku innych zawodników będzie chciało „namieszać” w klasyfikacji generalnej.

 Rywalizacja może być tym ciekawsza, że w tym roku w klasyfikacji generalnej zawodnicy zbierają dodatkowe punkty za wygrany OS oraz Power Stage. W sezonie 2017 nawet mały pojedynczy punkt może zdecydować o tytule mistrzowskim co zapewne spowoduje, że zawodnicy będą „trzymali gaz” do końca. 

Dla jeszcze niezdecydowanych zdjęcia z zeszłego sezonu jak wyglądało „rajdowanie” na Motoarenie: http://www.rc.torun.pl/galeria/10.-rajd-jesienny--2.-rajd-niepodleglosci-zdjecia,68.html

Wszystkich chętnych zawodników do startu w 12 Rajdzie Zimowym zapraszam do zapisów na stronie, na której znajduje się również regulamin uzupełniający: http://www.rc.torun.pl/zawody/12-rajd-zimowy,54.html

 

Tekst: Waldek Blachowski

Foto: Michał Jasiński