II Runda RMT MRc Drukuj Email
Wpisał: Bogusław Kurtyka   
28.03.2017.

7 Rajd Motoareny
 

 

7. Rajd Motoareny- wielki comeback.

 

Po rocznej przerwie Rajd Motoareny wraca do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC.

W najbliższą niedzielę 2-go kwietnia pasjonaci rajdów RC pojawią się na parkingu toruńskiej Motoareny aby rozegrać II rundę  Rajdowych Mistrzostw Torunia. Tym razem zawodnicy zmierzą się z przyczepną nawierzchnią kostki betonowej, choć może to być pojęcie względne. Trasa rajdu będzie zlokalizowana pomiędzy Motoareną a torem kartingowym. Miejsce to od kilku sezonów było rzadko wykorzystywane przez modelarzy co może stanowić dodatkowe wyzwanie.

Po kilku sezonach przerwy na trasy rajdu powraca współtwórca toruńskich rajdów i rallycrossu RC- Michał Sybilski z synem Patrykiem, którzy oprócz widowiskowej jazdy wniosą sporo dobrego humoru i jest to kolejny comeback.

Cieszy również fakt, że na liście zgłoszeń pojawiła się silna ekipa rodziny Bilinkiewiczów  na czele z Dawidem, Radek, Szymon oraz  Dawid, którzy na pewno będą chcieli się pokazać  jak zawsze z bardzo dobrej strony. Warto też wspomnieć o dwóch nowych zawodnikach z Olsztyna – Marcinie i Ksawerym, którzy planują wykorzystać swoje off-roadowe doświadczenie, oraz Sebastianie ze Świecia startującym w klasie JWRC i  właśnie rywalizacja w tej klasie zapowiada się wyjątkowo emocjonującą. Listę startową uzupełniają oczywiście zawodnicy, którzy już startowali w tym roku w Rajowych Mistrzostwach Torunia.

Kto poradzi sobie najlepiej na trasie 7. Rajdu Motoareny? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielę po południu. Ważne tylko, żeby pogoda dopisała i wszyscy zawodnicy dojechali do końca zawodów bez niepotrzebnych awarii.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w niedzielę.

Waldek & Co