Gala 2007 - relacja Drukuj Email
Wpisał: Michał Jasiński   
10.01.2008.

Modelarze podsumowali rok 2007

W minioną sobotę, w Restauracji Rajdowej, odbyła się uroczysta gala zamykająca sezon 2007 toruńskich mistrzostw modeli zdalnie sterowanych. Wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych rajdowych i rallycrossowych kierowców.
Gościem specjalnym uroczystości był prezes Toruńskiego Klubu Motorowego, Pan Piotr Gajdus.
Imprezę poprowadzili organizatorzy zawodów: Bogdan Kurtyka i Michał Sybilski.

  

Tytuł rajdowego mistrza Torunia modeli RC przypadł w tym roku Radkowi Schenkerowi (Dodge Stratus), który wyprzedził 11 punktami Tomka Kutca (Subaru Impreza) oraz Dominika Nowaka (Mitsubishi Lancer).
W klasyfikacji rallycross pierwsze trzy miejsca ponownie zajęli Radek Schenker, Tomek Kutc i Dominik Nowak.
Każdy z zawodników otrzymał atrakcyjne puchary i statuetki ufundowane przez firmę Angraw, wieloletniego partnera toruńskich modelarzy.
 

Zawody modeli RC na dobre wpisały się w sportowy kalendarz Torunia. Wcześniej prowadzone przez założycieli, zespół Modelmania.pl, w tym roku będą organizowane pod skrzydłami Toruńskiego Klubu Motorowego. Ta zmiana cieszy organizatorów. Bogdan Kurtyka, znakomity sędzia sportów motorowych, podczas gali nie krył zadowolenia z decyzji prezesa TKM, Piotra Gajdusa.

- "Wsparcie ze strony TKM z pewnością przyczyni się do rozwoju toruńskich zawodów modeli RC. Planujemy budowę nowego toru wzorowanego na słynnym "Słomczynie", z tym że ten nasz będzie typowo asfaltowy. Nie udałoby się nam to, gdyby nie pomoc klubu, który od lat zajmuje się w Toruniu promocją i organizacją sportów motorowych w skali 1:1." - powiedział nam Bogdan Kurtyka. 

Kalendarz zawodów w sezonie 2008 wkrótce pojawi się na stronie organizatorów - www.tkm.torun.pl.
Większość imprez będzie się odbywać na terenie TKM, choć już teraz zgłaszają się szkoły i firmy z propozycją zorganizowania niektórych eliminacji na ich obiektach.
To kolejny dowód na to, że sezon 2008 modeli RC będzie niezwykle interesujący.

 

Fotorelacja z Gali 2007

Tekst i zdjęcia: Michał Jasiński